İşte Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nde gecenin sonuçları!

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da gayret ettiği UEFA Avrupa Ligi’nde ikinci hafta maçları oynandı.

Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki iki numaralı tertibinde B Kümesi’nde yer alan Fenerbahçe, deplasmanda Fransız temsilcisi Rennes’e konuk olduğu maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldı.

H Grubu’ndaki Trabzonspor ise alanında Sırbistan’ın Kızılyıldız grubunu 2-1 mağlup etti.

UEFA, A Kümesi’nde oynanması planlanan Arsenal-PSV maçını, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in vefatının akabinde ilan edilen ulusal yas nedeniyle polis kaynaklarının kısıtlı olması ve planlama sıkıntılarından ötürü ertelemişti.

İkinci hafta maçları sonuçları şöyle:

Midtjylland (Danimarka)-Lazio (İtalya): 5-1

Feyenoord (Hollanda)-Sturm Graz (Avusturya): 6-0

Sheriff (Moldova)-Manchester United (İngiltere): 0-2

Real Sociedad (İspanya)-Omonoia (Kıbrıs Rum Kesimi): 2-1

Olympiakos (Yunanistan)-Freiburg (Almanya): 0-3

Karabağ (Azerbaycan)-Nantes (Fransa): 3-0

Trabzonspor-Kızılyıldız (Sırbistan): 2-1

Monaco (Fransa)-Ferencvaros (Macaristan): 0-1

Bodo/Glimt (Norveç)-Zürih (İsviçre): 2-1

Rennes (Fransa)-Fenerbahçe: 2-2

Dinamo Kiev (Ukrayna)-AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-1

Roma (İtalya)-HJK Helsinki (Finlandiya): 3-0

Real Betis (İspanya)-Ludogorets (Bulgaristan): 3-2

Union Saint-Gilloise (Belçika)-Malmö (İsveç): 3-2

Braga (Portekiz)-Union Berlin (Almanya): 1-0

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ikinci hafta maçları oynandı

Demir Küme Sivasspor ve Medipol Başakşehir’in de yer aldığı UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ikinci hafta maçları yapıldı.

Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki üç numaralı turnuvasında A Kümesi’nde uğraş eden Medipol Başakşehir, alanında İtalya’nın Fiorentina grubunu 3-0 yendi.

G Grubu’ndaki Demir Küme Sivasspor ise Romanya’nın CFR Cluj grubuna konuk olduğu maçı 1-0 kazandı.

İkinci hafta maçları sonuçları şöyle:

CFR Cluj (Romanya)-Demir Küme Sivasspor: 0-1

Slavia Prag (Çekya)-Ballkani (Kosova): 3-2

Djurgarden (İsveç)-Molde (Norveç): 3-2

Gent (Belçika)-Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti): 3-0

Zalgiris (Litvanya)-Basel (İsviçre):0-1

Pyunik (Ermenistan)-Slovan Bratislava (Slovakya): 2-0

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)-Dnipro (Ukrayna): 1-3

AZ Alkmaar (Hollanda)-Vaduz (Lihtenştayn): 4-1

Medipol Başakşehir-Fiorentina (İtalya): 3-0

RFS (Letonya)-Hearts (İskoçya): 0-2

Hapoel Beer-Sheva (İsrail)-Villarreal (İspanya): 1-2

Lech Poznan (Polonya)-Austria Wien (Avusturya): 4-1

FCSB (Romanya)-Anderlecht (Belçika):0-0

Silkeborg (Danimarka)-West Ham United (İngiltere): 2-3

Partizan (Sırbistan)-Nice (Fransa): 1-1

Köln (Almanya)-Slovacko (Çekya): 4-2

Yorum yapın